Skip to main content

2024 Primary Election

The duties of the board are to render advisory opinions to the Mayor and Councilmembers and other officers and employees with respect to the Code of Ethics.

Membership Information

The City Council shall appoint five members, each to four year terms to expire on July 1.

Current Members:
  • Christine Ann Hughes (Chair), term expires July 1, 2024
  • Phillip Glorisso, term expires July 1, 2027
  • Rebecca Miles, term expires July 1, 2022
  • Andrew Rodriquez, term expires July 1, 2026
  • Carol Salinas, term expires July 1, 2025